Abyste se při opalování nespálili

Než se začnete opalovat, měli byste vědět, jaký jste fototyp. Proč? Podle něho si určujete bezpečnost délku svého pobytu v soláriu nebo na slunci, abyste se nespálili. Důležitou roli v tom hraje prvek melanin (pigment). Ten chrání naši pokožku před UV zářením. Jeho množství v těle určuje, jak dobře kůže reaguje na sluneční paprsky.

Rozlišujeme 4 stupně fototypů:

1) VELMI CITLIVÝ
Máte hodně světlou pleť, množství pih, světlé oči i vlasy (většinou rezavé), po opalování vám kůže pokaždé zčervená, nepigmentuje. Bez ochrany můžete být na slunci 5-10 minut. Pro tento typ nedoporučujeme opalování v soláriu.

2) CITLIVÝ
Charakterizuje ho světlá pleť i oči. Ty jsou většinou modré nebo zelené, vlasy pak blond, případně světle hnědé, na kůži máte občas pihy. Na slunci a v soláriu se opaluje se do červena, často se spálíte. Bez ochrany můžete být na slunci 10-15 minut.

3) NORMÁLNÍ (nejběžnější)
Pleť máte středně světlou, oči hnědé, šedé, vlasy pak jako tmavý blond, případně do kaštanově hnědé. Většinou se dobře opalujete, ale občas se spálíte.
Bez ochrany můžete být na slunci 15-20 minut.

4) ODOLNÝ
Vaše kůže je přirozeně hnědá, oči i vlasy tmavé, málokdy se spálíte. Jste středomořský typ. Velmi dobře se opalujete. Po opalování máte hnědou barvu.
Bez ochrany můžete být na slunci 20-30 minut.

3 tipy na závěr:

1) Při určení doby a četnosti opalování v soláriu vycházejte z fototypu vaši pleti a z typu opalovacího přístroje. U něj záleží na počtu intenzitě opalovacích trubic. Proto se neostýchejte a vždycky se raději poraďte se naší obsluhou.

2) V průběhu 24 hodin po návštěvě solária se vyhněte opalování na přímém slunci.

3) Pro udržení dosaženého opálení stačí 2 návštěvy solária v průběhu 10 dnů.

4) U každého opalování používejte jen solární kosmetiku. Má úplně jiné vlastnosti než ta, kterou používáte na venku na slunci. Liší se v tom, že oživuje pokožku, dodává jí vitamíny, urychluje proces jejího zbarvení a zároveň jí dodává vlhkost a hebkost.

Po opalování ošetřete svoji kůži kosmetikou, která ji hydratuje a opálení nejenom zvýrazní, ale i udržuje.

#taksestavte
Kdo nesmí používat solárium?

Související Články

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://studioklainova.cz/

Kontakty

STUDIO KLAINOVÁ

Solárium & kosmetický salón

Jitrocelová 889
250 91 Zeleneč

☎ +420 737 161 067
www.studioklainova.cz
info@studioklainova.cz

Otevírací doba PO – PÁ 14-21 hodin